^ Na górę

Oddział mieści się na V piętrze

Ordynator Oddziału:                                      lek. spec. chirurgii ogólnej Jerzy Łyczko
Pielęgniarka koordynująco - nadzorująca:    Małgorzata Chmielowska

 

30-łóżkowy Oddział Chirurgiczny przygotowany jest zarówno pod względem kadrowym jak i sprzętowym do udzielania fachowej pomocy wszystkim potrzebującym w zakresie zadań szpitala I poziomu referencyjnego. 

W ramach swojej działalności oddział obejmuje opieką mieszkańców Powiatu Złotoryjskiego. Rocznie leczonych jest w nim ponad 2000 pacjentów i wykonywanych jest około 800 operacji. Sale pacjentów są 2- i 3-łóżkowe z telefonią szpitalną. 

Oddział dysponuje blokiem operacyjnym składającym się z 3 sal operacyjnych i sali budzeń z pełnym monitoringiem. Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej oraz traumatologii.

Oddział oferuje usługi:

  • w szerokim zakresie wykonywanych badań laboratoryjnych i diagnostycznych: radiologia, ultrasonografia, endoskopia (gastroskopia, rektoskopia)
  • zabiegi operacyjne w schorzeniach: pęcherzyka żółciowego, żołądka i dwunastnicy, jelita cienkiego i grubego, przepukliny pachwinowej i brzusznej
  • szczególnie polecamy zabiegi operacyjne metodą laparoskopową

Opiekę medyczną w oddziale chirurgicznym zapewnia wykwalifikowany zespół lekarzy ze specjalizacją II stopnia z zakresu chirurgii ogólnej.

Gwarantujemy wszechstronną pomoc lekarską i pielęgniarską